Sanjeev Rajput je profesionalni indijski strijelac. Štoviše, Sanjeev Rajput bivši je mlađi časnik u indijskoj mornarici.

Tablica biografije

Rani život

Rajput je rođen na Petog siječnja 1981 u Yamuna Nagaru, Hariyana, Indija. On je trenutno star 40 godina i ima indijsko državljanstvo. Isto tako, njegov znak rođenja je Jarac i slijedi hinduističku religiju. Rođen je od svog oca Krishne Lala. Međutim, nije otkrio ime svoje majke. Roditelji su ga odgajali u malom mjestu zvanom Jagadhri. Isto tako, pohađao je SD javnu školu Jagadhri, Haryana. Kasnije se pridružio indijskoj mornarici kao mornar i napustio istu 2014.

Sanjeev Rajput

Natpis: Rajput sa svojim prijateljem Izvor: Instagram

Karijera i nagrade

Rajput je prvo radio kao mlađi časnik u indijskoj mornarici. Kasnije je otišao u mirovinu i pridružio se natjecanjima u streljaštvu. Svoju streljačku karijeru započeo je 2004. godine. Osim toga, osvojio je tri zlatne i jednu srebrnu medalju na Igrama SAF-a održanim u Islamabadu. Isto tako, sudjelovao je i na mnogim domaćim i međunarodnim turnirima. Također je osvajao uzastopna finala na državnim prvenstvima.

Štoviše, osvojio je 50 m slobodnom puškom tri pozicije 2005. Isto tako, osvojio je i 10 m zračnu pušku prvak prvaka. Osvojio je brončanu medalju na 50 m puškom ležeći (pojedinačno) 2006. Štoviše, postavio je i novi nacionalni rekord od 1170/1200 u ISSF Svjetskom kupu Fort Benning. Osvojio je četiri zlatne i dvije srebrne medalje na SAG Shooting Championshipu održanom u Dhaki u Bangladešu.

Opis: Rajput s medaljom Izvor: Instagram

Isto tako, osvojio je i međunarodne medalje kao što su 12. Azijsko prvenstvo u streljaštvu, 6. Asian Air Gun Teheran, Australski kup i mnoge druge.